Rodinný dům u Prahy

Stávající projekt výstavby rodinného domu byl klientem zadán jako celek – zhotovení architektonické studie, stavební projektové dokumentace a návrh interiéru. 
Projekt je koordinován v rámci naší komunity a předáván v čase a následnosti jednotlivých kroků. Nyní je projekt ve fázi hotové architektonické studie, kterou připravili naši spolupracující kolegové architekti Jakub Bachman a Jiří Philippe Janda. 
Zadání projektu se uskutečnilo přímo na stavebním pozemku, který se nachází v krásné a klidné lokalitě na kopci, který nabízí výhled do krajiny. Právě výhled a využití slunečního svitu v maximální jeho délce během dne předurčilo polohu a půdorys domu. 
Přáním klienta bylo mít jednopodlažní dům s technickým vybavením pro energetickou samostatnost  a volnost přechodu interiéru a exteriéru, což nám umožňuje velká prosklená stěna obývacího pokoje, která tak volně přechází v terasu. Terasa pak pokračuje v pochozí  podél klidových pokojů domu a levituje nad úrovní pozemku, což domu dodává nádech lehkosti.  Prostor v hlavní části domu je navržen jako velkoryse otevřený koncept s přiznanými kleštinami sedlové střechy. Velká stěna prosklené boční stěny umožňuje volný přístup denního světla, čemuž  také pomáhá na čelní stěně umístěné velké okno s posezením. Veškeré prostory domu byly navrhovány dispozičně s důrazem na smysluplnnost na jejich návaznost a maximální využití.
Klienti měli jasnou představu o svém vysněném domě, co by měl splňovat a detailní informace k technickým požadavkům, které by měl splňovat, což bylo ku prospěchu efektivnímu procesu návrhu.  Velkým přáním klientů, kteří jsou aktivními sportovci, bylo vytvořit relaxační zónu, kterou jsme umístili odděleně od hlavní budovy domu do zahrady jako  nízkou budovu s prosklenou čelní stěnou. Tato bude sloužit jako fitness centrum se saunou a bude postupně začleněna do konceptu relaxace na zahradě.