Jak na podzimní výzdobu?

Dušičkové období 

Pomalu přichází období sychravých dnů podzimu a s ním spojený svátek v českých krajích velmi rozšířený, svátek Dušiček a to 2.11, v tento den vzpomínáme na naše zemřelé blízké.

V posledních desetiletích se k tomuto svátku u nás ustálil i další z podzimních rituálů a to svátek Halloween, rozšířený především v anglosaských zemích, který předchází svátku Dušiček a slaví se 31. října v předvečer svátku Všech svatých

Halloween je původní keltský lidový svátek a  byl oslavou konce léta a příchodu nového roku. 

Přijetí tohoto zvyku nám přineslo tradici zdobení domů ve stylu svátku. 

Barvou Halloween je oranžová a černá. Klasický a jistě všem dobře známý symbol Dýně vydlabaná do podob strašidelných výjevů. Prvek ohně je nezanedbatelnou součástí 🙂

Chystáte-li se k výzdobě v duchu svátku,  pak tu máme pár postřehů. Rozhodně se však nenechte omezovat ve vašem rozletu, kdy jindy než v tento svátek může být člověk kreativní v bláznivém slova smyslu 🙂

Při přípravě dekorace v přírodním duchu se nabízí využít tradičního symbolu Dýně a zakomponovat do aranžmá společně s plody podzimu, listím, větvemi,  květinami podzimu- chryzantéma a vřes.

Pokud se rozhodnete pro trendy styl natřete dýně a zdobte dle svého tvůrčího naladění. Efektní jsou kombinace bíle, černé, kovové odstíny zlaté, měděné.  Pokud jste kreativnější klidně si ušijte svou vlastní dýni:-) Použijte látku dle vašeho rozmaru ať přírodní- juta, nebo se vzorem, pak ostatní prvky dekorace kombinujte v použitých barvách. 

Přejeme hodně Zdaru při vaší podzimní dekoraci, zapojte rodinu, přátelé a Užijte si to!”  a na Dušičky zapalte svíčku za vaše blízké, kteří tu již s námi nejsou! 

 

Podobné příspěvky

Trendy roku 2022

S novým rokem přichází i nové trendy v interiér designu.    Ptáte se jaké jsou trendy nastávajícího roku? A jak je uplatnit ve vašem interiéru? 

Více

Vánoce 2021

BARVA VÁNOC 2021 Blíží se krásný čas Vánoc, doba setkávání s rodinou a přáteli, a po nekonečném kolotoči vánočních příprav i doba klidu a pohody. 

Více

Jak na podzimní výzdobu?

Dušičkové období  Pomalu přichází období sychravých dnů podzimu a s ním spojený svátek v českých krajích velmi rozšířený, svátek Dušiček a to 2.11, v tento

Více